Hör av dig till oss!

Här hittar du alla oss som arbetar på Barnrättsbyrån. För frågor som gäller samarbeten eller organisationen i stort, vänd er till grundarna Elin eller Ida. Behöver du hjälp eller gäller din fråga ett barn? Läs mer om hur du tar kontakt under Behöver du hjälp. 

Stockholm

Hornsgatan 83, Stockholm

08-15 02 22

Umeå

Sveagatan 13, Umeå
090-13 76 60

Stockholm

Elin Wernquist

Grundare & generalsekreterare
elin@barnrattsbyran.se

072-565 33 46

Ida Hellrup


Grundare & jurist (föräldraledig)
Ida@barnrattsbyran.se


Gabrielle Iselius

Ekonomi- och insamlingsansvarig
gabrielle@barnrattsbyran.se


072-565 00 33

Klara Blank


Kanslichef (föräldraledig)


klara@barnrattsbyran.se


Emma Wennerström


Operativt ansvarig och barnombud (socionom)
emma@barnrattsbyran.se


072-565 33 63

Lisa Swanson Carlström

Ansvarig jurist och barnombud

lisa@barnrattsbyran.se
072-565 66 11

Karin Henriksson


Barnombud (socionom)


karin@barnrattsbyran.se

072-565 33 72

Babak Behdjou


Barnombud (tjänstledig)

babak@barnrattsbyran.se
072-565 33 36

Malin Ramberg


Barnombud (socionom)

malin@barnrattsbyran.se

072-565 66 77

Umeå

Jenny Emilsson Hedman


Barnombud (beteendevetare)

jenny@barnrattsbyran.se

072-565 00 18


Anna Wibron


Barnombud (socionom)
anna@barnrattsbyran.se

072-565 00 13


Moises Löfroth


Barnombud (jurist)

moises@barnrattsbyran.se
072-565 00 24