Hör av dig till oss!

Här hittar du oss som arbetar på Barnrättsbyrån! För frågor som gäller samarbeten eller organisationen i stort, vänd er till grundarna Elin eller Ida. Behöver du hjälp eller gäller din fråga ett barn? Ring direkt till våra respektive kontor i Stockholm eller Umeå.

Stockholm

Hornsgatan 83, Stockholm

08-15 02 22

Umeå

Sveagatan 13, Umeå
090-13 76 60

Stockholm

Elin Wernquist

Grundare & generalsekreterare
elin@barnrattsbyran.se

072-565 33 46

Ida Hellrup


Grundare & jurist
Ida@barnrattsbyran.se

072-565 33 16

Klara Blank


Kommunikatör (föräldraledig)


klara@barnrattsbyran.se


Emma Wennerström


Barnombud (socionom)
emma@barnrattsbyran.se


072-565 33 63

Karin Henriksson


Barnombud (socionom)


karin@barnrattsbyran.se

072-565 33 72

Babak Behdjou


Barnombud (jurist)

babak@barnrattsbyran.se
072-565 33 36

Malin Ramberg


Barnombud (socionom & föräldraledig)

malin@barnrattsbyran.se


072-565 66 77

Lisa Swanson Carlström


Barnombud (jurist)

lisa@barnrattsbyran.se
072-565 66 11

Umeå

Jenny Emilsson Hedman


Barnombud (beteendevetare)

jenny@barnrattsbyran.se

072-565 00 18


Anna Wibron


Barnombud (socionom)
anna@barnrattsbyran.se

072-565 00 13


Moises Löfroth


Barnombud (jurist)

moises@barnrattsbyran.se
072-565 00 24